Ponuka pre kolektívy Detské tábory Dovolenka v exotike Poznávacie zájazdy Pútnicke miesta Wellnes pobyty Chorvátsko

Lodná doprava

V dnešnej dobe veľa ľudí túži po niečom inom alebo niečom netradičnom. Pretože najčastejšie sa cestuje autobusom, autom alebo lietadlom. Takéto spôsoby dopravy majú aj svoje veľké nevýhody. Tími je, že na dovolenku sa najprv musíte dopraviť. Ale keď cestujete loďou, tak sa nalodíte a ste na dovolenke. Lebo dovolenky na veľkých výletných lodiach sú o oddychu. Dnešné výletné lode poskytujú všetko vybavenie priamo na palube. Ako postupovať pri výbere takejto dovolenky alebo cesty (je to už na Vás ako to nazvete) Vám naša CA Lagúna travel rada pomôže. Ale najprv Vám dáme pár tipov ako si takúto dovolenku vopred premyslieť.

Jednou z najväčších nevýhod tejto dopravy je samotná doprava k lodi. Najčastejšie cestovné agentúry predávajú s dovolenkou na lodi aj dopravu k nim. Ale ak chce človek nejaké to euro ušetriť, tak sa poohliadne po inom riešení, ako je napríklad rezervácia vlastnej letenky za akciovú cenu. Lebo keď si to tak vezmeme tak destinácie ako Dubaj alebo Kanárske ostrovy nás výdu loďou oveľa lacnejšie ako lietadlom. S pravidla je nevyhnutné sa nalodiť o 30 min. skôr, lebo v opačnom prípade riskujete, že Vám zrušia plavbu.

Keď si zjednáte dovolenku na lodi, tak tá dovolenka bude musieť mať nejaký program podľa ktorého sa bude riadiť. Takzvaný plavebný denník. Ak si budete objednávať dovolenku cez internet, tak tento denník nájdete v opise zájazdu. Ale taktiež je možnosť si tento denník zostaviť priamo na lodi. Lode stoja denne v prístavných mestách alebo zátokách, kde je možné sa nahlásiť na fakultatívny výlet. Pozor na ten výlet sa musíte vopred nahlásiť, lebo sa rýchlo minú voľné miesta. Potom Vám nezostáva už nič iné len si užívať luxus dovolenky na lodi :) Výber takýchto plavieb je široký. Sú na výber plavby od troch dní po 90-dňové cesty okolo sveta.